Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wydarzenia

22-24 IV 2022 Obchody Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych

Z okazji Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w dniach 22-24 Stowarzyszenia Kawaleria – Szwadron Toporzysko uczcił pamięć wszystkich żołnierzy pułku w innej niż zazwyczaj formule. 

Tegoroczne obchody były wyjątkowe ponieważ rok 2022 jest również rokiem obchodów 100-lecia połączenia szwadronów Pułku 3 Strzelców Konnych w Białymstoku, co niewątpliwie nadało wydarzeniu wyjątkowego charakteru podczas uroczystości.

Centralne miejsce tegorocznych jubileuszowych obchodów nie było przypadkowe.

Czytaj więcej...

24 IV 2022 Obchody Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych

Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych ma zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego.
Rok 2022 jest również rokiem obchodów 100-lecia połączenia szwadronów 3 Pułku Strzelców Konnych w Białymstoku, co niewątpliwie nada wydarzeniu wyjątkowego charakteru podczas uroczystości.

Czytaj więcej...

19 III 2022 r. Święto 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego

W sobotę 19 marca w Krakowie obchodziliśmy uroczystości Święta 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego. Uroczystości Święta Pułkowego tradycyjnie rozpoczęto spotkaniem w kawiarni Europejska, skąd wszyscy zaproszeni goście udali się na Mszę Świętą odprawioną w Kolegiacie Św. Anny. Po mszy w szyku pieszym udaliśmy się ulicami Św. Anny i Grodzką na Plac Ojca Adama Studzińskiego na dalszy ciąg uroczystości przed Krzyżem Katyńskim gdzie odczytano Apel Pamięci.

Czytaj więcej...

17 IX 2021 – Odsłonięcie pomnika poległego żołnierza Pułku 3 Strzelców Konnych – Czerwony Bór

17 września po uroczystościach otwarcia ALEI DĘBÓW PAMIĘCI w Śniadowie wraz z Batalionem Dowodzenia #15GBZ Kawalerzyści ochotnicy P3SK #Szwadron Toporzysko oraz młodzież Szkoły Podstawowej w Śniadowie imienia 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego i przedstawiciele lokalnych władz udali się do miejscowości Czerwony Bór.

Czytaj więcej...

17 IX 2021 – Otwarcie Alei Dębów Pamięci - Śniadowo

17 WRZEŚNIA! w dzień 82 rocznicy napaści Rosji sowieckiej na Polskę z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej kompani reprezentacyjnej Batalionu Dowodzenia #15GBZ oraz Kawalerzystów ochotników P3SK #Szwadron Toporzysko miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Została otwarta III Aleja Dębów Katyńskich poświęcona oficerom i żołnierzom Pułku 3 Strzelców Konnych zamordowanych w Katyniu w 1940r.

Czytaj więcej...

9 IX 2021 - X jubileuszowa edycja ekstremalnego marszu „Śladami gen. Nila – od zmierzchu do świtu”

Szwadron Toporzysko 9 września uczestniczył w pokazach przed X jubileuszową edycją ekstremalnego marszu „Śladami gen. Nila – od zmierzchu do świtu”, rozgrywanego z okazji święta Jednostki Wojsk Specjalnych - "NIL", której patronem jest gen. August Emil Fieldorf „Nil”.

Czytaj więcej...

5 IX 2021 - Rekonstrukcja bitwy o Wysoką pod Jordanowem

Tak wyglądała tegoroczna rekonstrukcja bitwy o Wysoką pod Jordanowem.

Bitwa o Wysoką to rekonstrukcja bitwy, która rozegrała się 1 września 1939 roku. - Bitwa ta rozpoczęła II wojnę światową w Małopolsce. Pancerne wojska niemieckie przekroczyły granicę polsko-słowacką i wdarły się na teren Polski.

Czytaj więcej...

22-23 V 2021 Zawody Militari o Buzdygan płk. dr Bronisława Lubienieckiego - Wyniki

W dniach 22-23 maja Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych zorganizował zawody militari o buzdygan płk. Dr. Bronisława Lubienieckiego z okazji Święta Pułku 3 Strzelców Konnych.
Gratulujemy uczestnikom zawodów i przede wszystkim zwycięzcom w poszczególnych klasach Entrèe, LL i L.

1 miejsce klasa L ppor. kaw. och. Paweł Foremny ma koniu Akr - P3 Szwoleżerów M.
2 miejsce klasa L uł. kaw. och. Bartosz Dziob na koniu Bohun – 20PU
3 miejsce klasa L ppor. kaw. och. Paweł Urban na koniu Remington – P3SK

Czytaj więcej...

22 V 2021 Obchody Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych


Z okazji Święta Pułkowego Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego 22 maja w Toporzysku (miejscu stacjonowania Szwadronu Toporzysko) miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Ponieważ rok 2021 jest również rokiem 100 rocznicy sformowania na podstawie rozkazu Ministra Spraw Wojskowych z 4 października 1921 r. Pułku 3 Strzelców Konnych, co niewątpliwie nadało wydarzeniu wyjątkowego charakteru podczas wieczornego capstrzyku.

Czytaj więcej...

Projekty

Realizacja projektu 2019

Stowarzyszenie Kawaleria w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizuje projekt w 2019 roku, którego celem jest wsparcie działań Read More

Zostań kawalerzystą XXI w.

W 2016 roku w ramach Rządowego Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej ”Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowaliśmy projekt Read More

Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem

W ramach projektu „Młodzi aktywni obywatele Jordanowa razem”  realizowanego wraz z partnerem Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych „MILA” w ramach Read More

Młodzieżowe Rady - demokracja w praktyce

Celem projektu jest wsparcie działań 12 młodzieżowych rad z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Młodzi obywatele współpracują z ... Read More
  • 1
  • 2

Wspierają nas