Szwadron Toporzysko

w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego

Stowarzyszenie Kawaleria - Organizacja Pożytku Publicznego - nr KRS: 0000350813

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wydarzenia

Zawody we Władaniu Białą Bronią Konno – Toporzysko 2024

Kwalifikacje Kawaleryjskich Mistrzostw Polski we Władaniu Bronią Konno
 
Wyniki końcowe zawodów kwalifikacyjnych Kawaleryjskich Mistrzostw Polski we władaniu bronią konno 
1. P3SK - st. strz. kaw. och. Michał Wieńć na koniu Hetman II 
2. 20 PU - ul. kaw. och. Bartosz Dziob na koniu Bohun
3. P3SK - st. strz. kaw. och. Bartłomiej Job na koniu Mniszka
Oficjalne wyniki końcowe: link
 
  
Wyniki I edycji Pucharu P3SK we władaniu bronią konno
1. st. strz. kaw. och. Michał Wieńć na koniu Hetman II 
2. st. strz. kaw. och. Bartłomiej Job na koniu Mniszka
3. wchm. kaw. och. Andrzej Ryś na koniu Cekin
Oficjalne wyniki końcowe: link
 
 
 

II Snajperski Puchar P3SK i Mistrzostwa Szwadronu zakończone

            W niedzielę 14 kwietnia odbyły się ostatnie zawody II Snajperskiego Pucharu P3SK. Przekorna ta nazwa odzwierciedlała nasze umiejętności strzeleckie podczas jego I edycji. Ale również stała się dla nas mobilizacją do ćwiczeń i doskonalenia kunsztu strzeleckiego. Przyniosły one ten rezultat, że w czasie II Pucharu wyniki powyżej 90 pkt już nikogo nie dziwiły. A podczas finałowego, kwietniowego strzelania st. wachm. pchor. kaw. och. Michał Karpierz niebezpiecznie zbliżył się na odległość 2 pkt do setki! Więc może nazwa naszych zawodów nie jest już tak złośliwa jak kiedyś.

Czytaj więcej...

II Strzeleckie Mistrzostwa Kawalerii

    9 marca 2024 roku ekipa Szwadronu Toporzysko wzięła udział w finałach II Strzeleckich Mistrzostw Kawalerii. Z zakwalifikowanych w zeszłym roku do finału wszystkich strzelców naszego Szwadronu, tylko czterem udało się wyjechać na zawody w Ołtarzewie.
    Startując obok elity strzeleckiej szwoleżerów, ułanów i artylerzystów konnych nie dawaliśmy sobie specjalnych szans na lepszy wynik. Miłe to było zaskoczenie, kiedy okazało się, że nasz zespół startując w kategorii statycznej (karabinek i pistolet) musiał ustąpić pierwszeństwa jedynie rewelacyjnej ekipie w barwach 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich a pozostawił w polu wszystkie inne świetne zespoły. Tak więc zespołowym I Wicemistrzem Polski Kawalerii w Strzelectwie został Szwadron Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im.  Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego.
    Indywidualnie najlepiej z zespołu wypadł st. strz. kaw. och. Dawid Pociecha zdobywając VII miejsce, tuż za nim na miejscu VIII uplasował się por. kaw. och. Paweł Wieńć. St. wachm. pchor. kaw. och. Michał Karpierz wywalczył XIV miejsce a st. strz. kaw. och. Krzysztof Siedlec, który startował indywidualnie, ukończył Mistrzostwa na XIX miejscu.
 
por. kaw. och. Paweł Wieńć

II Snajperski Puchar P3SK - Zawody Marcowe

Powoli zbliżamy się do końca strzeleckich zmagań w ramach II Snajperskiego Pucharu P3SK. Kwietniowe zawody, punktowane podwójnie, wyłonią zwycięzców w pięciu kategoriach. Ale już możemy śmiało założyć, że umiejętności wszystkich startujących w Pucharze naszych strzelców, pań oraz młodzieży, są dużo większe niż wtedy, kiedy zaczynaliśmy pierwszą edycję Pucharu. Dość powiedzieć, iż obecnie średnia wyników strzelania z pistoletu wyniosła ponad 79 punktów, podczas gdy w październiku 2022 roku, kiedy to rozpoczynaliśmy I Snajperski Puchar P3SK było to zaledwie 67 pkt (z karabinka). 
Wszystkim serdecznie gratuluję dotychczasowych wyników i życzę samych dziesiątek w finałowych zawodach.
 
por. kaw. och. Paweł Wieńć
  
 
Ranking we wszystkich kategoriach: link
Podsumowanie poszczególnych kategorii: link
 

Stowarzyszenie

Wspierają nas